7 faktów o toaletach – UNICEF

UNICEF czyli Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci opublikował 7 faktów dotyczących toalet

Według wpisu z 2018 około 60% świata – 4,5 miliarda ludzi – nie ma toalety, która bezpiecznie zarządza ludzkimi odpadami w domu.

UNICEF podaje 7 punktu, dlaczego ma to ogromne znaczenie:

  1. „Toalety ratują życie! Bez toalet śmiertelne choroby rozprzestrzeniają się szybko. Ponad 750 dzieci poniżej piątego roku życia umiera codziennie z powodu biegunki spowodowanej niebezpieczną wodą, warunkami sanitarnymi i niewłaściwą higieną.
  2. Czy pojawiłbyś się, gdyby w twojej szkole nie było toalet? Na całym świecie 1 na 3 szkoły nie ma odpowiednich toalet, a 23% szkół w ogóle nie ma toalet.
  3. Szkoły bez toalet mogą powodować, że dziewczęta tracą wykształcenie. Bez odpowiednich urządzeń sanitarnych wiele jest zmuszonych do opuszczania szkoły w trakcie miesiączki.
  4. Toalety to świetna inwestycja. Według badań WHO każdy dolar wydany na urządzenia sanitarne ma zwrot w wysokości 5,50 USD.
  5. Niemniej jednak nadal 892 miliony ludzi na całym świecie ma w zwyczaju otwartą defekację, co oznacza, że ​​wychodzą na zewnątrz – na pobocze, w krzakach lub na wysypiskach śmieci.
  6. Ten czynnik często zależy to od tego, gdzie mieszkają: 90% ludzi, którzy praktykują otwartą defekację, mieszka na obszarach wiejskich.
  7. Czas zrobić smród! Aby wszyscy na świecie mogli korzystać z toalet, musimy potroić nasze obecne wysiłki. Nie oznacza to po prostu więcej toalet, ale stworzenie pragnienia, aby ludzie chcieli z nich korzystać.”

Dodaj komentarz