Bill Gates o swojej misji wprowadzenia lepszych warunków sanitarnych

Bill Gates – jeden z najbogatszych ludzi na świecie, geniusz informatyczny, który współtworzył system operacyjny Windows i pierwsze komputery osobiste. Od kilku lat ze swoją żoną działa w fundacji Bill & Melinda Gates Foundation, pomagającej zwalczać globalne problemy.

We wrześniu 2019 Netflix wydał 3 odcinki dokumentu „W głowie Billa Gatesa”.  Dokument opisuje zarówno historię tworzenia i rozwoju Microsoftu, jak również życie prywatne przedsiębiorcy. Ponadto, film przedstawia jak ten niezwykle utalentowany i mądry człowiek zdecydował się podjąć walkę z globalnymi problemami takimi jak zmiany klimatu czy rozprzestrzenianie się chorób.

Już w pierwszym odcinku „Bill Gates opowiada o swojej ważkiej misji wprowadzenia lepszych warunków sanitarnych w krajach rozwijających się”. Według Bruce’a Gordona, koordynatora działu ds. Wody, urządzeń sanitarnych, higieny i zdrowia przy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Genewie, brak dostępu do bezpiecznych i czystych urządzeń sanitarnych naraża obecnie około 2,5 miliarda ludzi na ryzyko wielu chorób, w tym czerwonka, cholera, dur brzuszny, schistosomatoza, jaglica i robaki jelitowe. Szacuje się, że 645 000 dzieci poniżej piątego roku życia umiera co roku z powodu biegunki – choroby, której można zapobiegać, związanej z higieną. To jest problem na miarę Billa Gatesa!

„Współpracujemy z liderami rządowymi, sektorem prywatnym i technologami, aby rozwijać obiecujące nowe technologie przetwarzania toalet i odpadów, modele świadczenia usług oraz polityki o największym potencjale zrewolucjonizowania standardów i praktyk sanitarnych na szczeblu lokalnym i krajowym” – piszą o swojej strategii w walce z problemami wody, gospodarki sanitarnej i higieny.

Myśląc o Toalecie Myjącej i o tym jak wiele osób wciąż nie ma nawet podstawowej toalety, zastanawiamy się czy byłaby możliwość aby również Polacy mogliby się przyłączyć do takiej ważnej misji? Być może uda się pomóc? Jeśli nawiążemy współpracę na pewno będziemy o tym informować 😉💪🚽

Zwiastun poniżej, a pełna wersja dostępna na Netflixie.

 

Dodaj komentarz