Co ma wspólnego Toaleta Myjąca z Igrzyskami 2020 w Tokio? #1

Wiedząc o zaawansowaniu technologicznym toalet w Japonii, zdziwić może wiadomość, że w wielu miejscach używane jest ich przeciwieństwo – toaleta w formie dziury w ziemi, z której korzysta się kucając.
Według Japońskiej Agencji Turystycznej około 40% toalet w 4000 popularnych lokalizacjach to wciąż „toalety na kucanie”.

Wychodząc na pomoc turystom, którzy mają przybyć do Japonii na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, japoński rząd zaproponował dofinansowanie 1/3 kosztów zmiany „starych modeli” toalet w miejscach publicznych na … Toalety Myjące! Wydaje się, jakby zmiana na „zwykłe” toalety nie wchodziła w ogóle w grę 😉

„Promujemy westernizację (modernizację) / tych/ toalet w stylu japońskim i instalację toalet myjących, aby wszyscy turyści odwiedzający Japonię mogli w pełni cieszyć się zwiedzaniem wygodnie i bez stresu”, powiedział rzecznik Shugo Harada z Ministerstwa Ziemi, Infrastruktury, Transportu i Turystyki. „Tworząc wygodne toalety publiczne, które są unikalne w Japonii, mamy nadzieję, że pomoże to w dalszym zwiększeniu liczby turystów odwiedzających Japonię i zwiększy poziom zadowolenia odwiedzających”.

Mimo, że jest to ukłon w stronę turystów, którzy mogą nie rozumieć, jak korzystać z „przysiadkowej” toalety, Akihiko Yamakoshi, urzędnik japońskiej agencji turystycznej, zwrócił uwagę, że zmiana może także przynieść korzyści starszym Japończykom, którzy mają trudności z przykucnięciem.

Dobre zmiany – kolejne kroki w stronę wygodniejszego korzystania z toalety!

Dodaj komentarz