Czy korzystając z Toalety Myjącej nie musisz myć rąk?

Mycie Rąk - Toaleta Myjąca

Najczystsze kraje w Europie ujawniono w ankiecie ujawniającej nawyki mycia rąk.

Według raportu Gallup International Holendrzy najrzadziej myją ręce mydłem i wodą po skorzystaniu z toalety – jedynie połowa osób!
Krajem uznanym za najbardziej higieniczny uznano Bośnię i Hercegowinę, gdzie aż 96% osób przyznało, że myje ręce po skorzystaniu z toalety.

Inne kraje, które unikają dobrego szorowania to Włochy – 57%, a także Hiszpania i Francja – nieco ponad 60% ankietowanych w obu krajach twierdzi, że daje ręce dokładnie wyczyścić.

Przyjrzyjmy się Wielkie Brytanii – 75 % Brytyjczyków stwierdziło, że myje ręce po użyciu toalety.
Niemniej jednak dokładność wyników może być jednak dyskusyjna, gdyż wcześniejsze badanie z 2011 roku wykazało, że podczas gdy 95% procent Brytyjczyków twierdzi, że myje ręce po wizycie w łazience, tak naprawdę robi to zaledwie jedna dziesiąta!

Więc jak na tym tle wypada Polska? Niestety z badania wynika, że jedynie 68% Polaków ma w zwyczaju myć ręce po skorzystaniu z toalety!

Na pomoc przychodzi nam Toaleta Myjąca, która pozwoli Ci oczyścić okolice intymne bez potrzeby ich dotykania – jedynie co musisz zrobić to nacisnąć przycisk!
Czy jest to wystarczające rozwiązanie? Oczywiście nie! Nadal polecamy mycie rąk zarówno przed jak i po skorzystaniu z toalety!

„Dbanie o higienę rąk to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod profilaktyki zdrowotnej. – Na dłoniach gromadzą się zabójcze bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, których największym wrogiem jest woda i mydło.” –  mówi Pani Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Pamiętajmy więc – używając Toalety Myjącej lub zwykłej zawsze myjemy ręce! 🙂

Dodaj komentarz