Kalkulator papieru toaletowego – pół żartem/pół serio

O zaletach używania Toalety Myjącej pisaliśmy już niejednokrotnie!

Jedną z głównych zalet jest… zmniejszone zużycie wody, a więc pozytywny wpływ na środowisko, co opisywaliśmy w artykule Ratuj środowisko – używaj wody zamiast papieru! 

Tym razem jednak, chcielibyśmy się skupić, na oszczędności związanej ze zużyciem papieru toaletowego podczas kwarantanny. W obliczeniach pomógł nam specjalnie przystosowany do tego celu kalkulator.

W Niedzielę Wielkanocną – święto tak ważne dla wielu, 12 kwietnia minie miesiąc od kiedy Rząd wprowadził pierwsze ograniczenia, zawieszając zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłóbkach. Dla wielu Polaków tym samym rozpoczął się okres kwarantanny. Od tego czasu minęło ok. 30 dni – 30 dni, kiedy nasz kraj z dnia na dzień, tygodnia na tydzień stawał się coraz bardziej zamknięty.

A więc co nam wskazuje kalkulator?

30 dni kwarantanny, 4 osoby w domu = 32,4 rolki
Zakładając cenę 0,90 zł za rolkę wychodzi nam ok 27 zł.

No dobrze, przyjmijmy, że przy zmniejszonym zużyciu papieru, gdy nie jesteśmy w domu 24 godziny na dobę, prawdopodobnie zużywamy mniej. Załóżmy sobie, że jest to koszt ok. 20 zł na miesiąc na 4 osobową rodzinę.

x 12 miesięcy – 240 zł
x 10 lat 2400 zł – nawet nie zakładając inflacji czy innych czynników wpływających na cenę papieru, która rośnie!

 

Ceny papieru - Toaleta-Myjąca.pl
Dane ze strony DlaHandlu

Czy nie lepiej zainwestować te pieniądze
w nowoczesne rozwiązanie jakim jest Toaleta Myjąca?

Zachowując dystans do ludzi (powszechnie znane jako „Dystansowanie społeczne”) i dystans do tematu – coś na rozświetlenie „ciemnych, bez-papierowych” myśli:

  1. Zawsze masz do wyboru Toaletę Myjącą,
  2. A jeśli wciąż jesteś nieprzekonany, zobacz do czego może doprowadzić „obrona papieru toaletowego”!

Dodaj komentarz