Latająca Toaleta? A jednak się da! (Nie próbuj w domu)

Latająca Toaleta? Niestety to nie żart! Kiedy my w pięknej Polsce promujemy najwyższą higienę i czystość dzięki Toalecie Myjącej, w wielu krajach wciąż nie ma dostępu nawet do podstawowej toalety. Latająca toaleta to nic innego jak plastikowa torba, która służy do gromadzenia ludzkich odchodów w miejscach, gdzie brakuje dostępu do toalety. Napełnione torby są często zostawiane na poboczu, w rowach lub wyrzucane tak daleko jak to możliwe – „latają” tak daleko, jak ktoś dorzuci. Szacuje się, że niewłaściwe warunki sanitarne powodują 432 000 zgonów z powodu biegunki rocznie i są głównym czynnikiem w wielu chorób tropikalnych takich jak robaki jelitowe, schistosomatoza i jaglica. 

Pokrewną koncepcją w… Stanach Zjednoczonych była „bomba z ciężarówek”, opisana w raporcie medialnym jako praktyka branży transportowej polegająca na oddawaniu moczu do plastikowych butelek i wyrzucaniu ich z pojazdu jako alternatywa dla zatrzymywania ciężarówki lub korzystania z urządzeń w miejscach postoju. Raport ukazał się w 2005. Na szczęście problem ten w Stanach wydaje się być zażegnany.

Niestety, według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych 2,0 miliardy ludzi wciąż nie ma podstawowych urządzeń sanitarnych, takich jak toalety lub latryny (wychodki).

Dodaj komentarz