Latająca Toaleta? A jednak się da! (Nie próbuj w domu)

Latająca Toaleta? Niestety to nie żart! Kiedy my w pięknej Polsce promujemy najwyższą higienę i czystość dzięki Toalecie Myjącej, w wielu krajach wciąż nie ma dostępu nawet do podstawowej toalety. Latająca toaleta to nic innego jak plastikowa torba, która służy do gromadzenia ludzkich odchodów w miejscach, gdzie brakuje dostępu do toalety. Napełnione torby są często zostawiane na poboczu, w rowach lub wyrzucane tak daleko jak to możliwe – „latają” tak daleko, jak ktoś dorzuci. Szacuje się, że niewłaściwe warunki sanitarne powodują 432 000 zgonów z powodu biegunki rocznie i są głównym czynnikiem w wielu chorób tropikalnych takich jak robaki jelitowe, schistosomatoza i jaglica. 

Pokrewną koncepcją w… Stanach Zjednoczonych była „bomba z ciężarówek”, opisana w raporcie medialnym jako praktyka branży transportowej polegająca na oddawaniu moczu do plastikowych butelek i wyrzucaniu ich z pojazdu jako alternatywa dla zatrzymywania ciężarówki lub korzystania z urządzeń w miejscach postoju. Raport ukazał się w 2005. Na szczęście problem ten w Stanach wydaje się być zażegnany.

Niestety, według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych 2,0 miliardy ludzi wciąż nie ma podstawowych urządzeń sanitarnych, takich jak toalety lub latryny (wychodki).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram