Pytanie 2 – Czy woda jest lepsza niż papier toaletowy?

Według dr Evana Goldsteina, chirurga odbytnicy w Nowym Jorku, używanie bidetu jest idealnym sposobem na zadbanie o tyłek po skorzystaniu z łazienki.

Doktor twierdzi, że producenci papieru toaletowego robią dobrą robotę, sprawiając, że kupujący wierzą, że papier toaletowy jest higieniczny. Ponadto, jeśli w naszych polskich domach wciąż przeważają zwykłe modele toalet, czym innym miałbyś się podmyć?

Otóż w wielu krajach, w których nie używa się jeszcze toalet myjących ludzie myją się wodą, np. przy pomocy prysznica bidetowego. Jest to metoda szczególnie popularna we wschodniej Azji, np. na Filipinach.

Doktor Goldstein stwierdził, że nie tylko papier toaletowy nie jest w stanie idealnie wymyć, ale może nawet prowadzić do obrażeń, szczególnie jeśli ktoś wyciera zbyt mocno lub zbyt wiele razy (np. w przypadku biegunki), cienka i delikatna skóra odbytu może się rozerwać, powodując krwawienie lub ból.

Porównując, Toaleta Myjąca, podobnie jak bidet działa poprzez rozpylanie małego strumienia czystej, spłukując resztki odchodów. W porównaniu do bidetu, używając Toalety Myjącej możesz w całości pozbyć się potrzeby używania papieru ponieważ większości modeli posiada funkcje suszenia. Zdecydowanie najlepsza opcja!

A tutaj na wesoło – dlaczego papier nie służy 😉

Dodaj komentarz