W jaki sposób astronauci chodzą do toalety?

Jim Lovell, dowódca misji Apollo 13 w 1970 roku.

Wybrany jako astronauta NASA w 1962 roku, Lovell poleciał w kosmos cztery razy, rejestrując ponad 715 godzin. Pilotował lot Gemini 7; dowodził Gemini 12; i okrążył księżyc na Apollo 8, pierwszym locie wokół Księżyca. Najbardziej znany jest z dowodzenia Apollo 13, trzecią próbą lądowania na Księżycu, która została przerwana po wybuchu butli z tlenem w drodze na Księżyc!

Przeszedł długą i ciężką drogę, aby zostać astronautą. Odkrywał nieznane, był w przestrzeni, tworzył i tworzy historię…

Co za kariera! Nic dziwnego, że został zaproszony w 2009 aby wygłosić przemówienie na Uniwersytecie Purdue. Astronauta zaczął swoją wypowiedź, ku zaskoczeniu wszystkich mówiąc, że najpierw powinien coś wyjaśnić, aby ludzie nie rozpraszali się myśleniem o swoim pytaniu i nie zwracali uwagi na jego bardzo interesujące historie o jego misjach kosmicznych.
Tak, najczęstszym pytaniem do astronauty było: „W jaki sposób korzystasz z łazienki w kosmosie?”

How Do You Go To The Bathroom In Space? - Toaleta Myjąca

Astronauta William Pogue postanowił wyjść na przeciw ludzkiej ciekawości i w 1985 roku wydał książkę na temat „How Do You Go To The Bathroom In Space?” (pol. „Jak idziesz do łazienki w kosmosie?)

Polacy również szukają odpowiedzi na to samo pytanie 😜

Jak astronauci korzystają z toalety? - Toaleta Myjąca

Jeśli Ty też jesteś ciekawy, zajrzyj do artykułu z Gazety Wyborczej „Wielkie pytania małych ludzi: Jak astronauci robią siku i kupę?

 

 

Dodaj komentarz