Wstydzisz się w toalecie? Z pomocą przychodzi Otohime!

Czy masz czasem to nieprzyjemne wrażenie, że ktoś… może słyszeć gdy korzystasz z toalety? Nie tylko używając toalety w miejscu publicznym, ale nawet w małym mieszkaniu często słychać naturalne, lecz jednak nieprzyjemne odgłosy.

Wiele japońskich kobiet było tak bardzo przeczulonych na tym puncie, że aby zapewnić sobie prywatność spłukiwało toalety publiczne podczas ich używania, marnując przy tym dużą ilość wody. Japończycy wyszli na przeciw problemowi, montując w toaletach zagłuszacze, tak zwane „Otohime” 音姫, które po japońsku oznacza „dźwięk księżniczki”. Urządzenie zostało wprowadzone na rynek w 1988 przez japońskiego lidera Toalet Myjących, firmę Toto (Otohime to zastrzeżony znak towarowy  firmy Toto!).
Po aktywacji, Otohime wytwarza dźwięk spłukiwania wody bez konieczności jej faktycznego zużycia! Zagłuszacz może być przymocowane do ściany toalety, lub od razu zawarte w misce toalety. Oszacowano, że takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie… aż 20 litrów wody przy każdym korzystaniu z toalety!

PS. Otohime była japońską boginią, która podobno zmieniła się w smoka po urodzeniu pierwszego japońskiego cesarza Jinmu. Ciekawe nazewnictwo, prawda?

Dodaj komentarz